• Свеж
Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант 10KT Бело злато полу-вечноста на годишнината

Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант 10KT Бело злато полу-вечноста на годишнината

DEN 3935.84

Од стока
Во продавницата

Покажете му на светот дека вистинската loveубов никогаш не умира со овој прстен на полу-верноста на Миабела. Изработено во бујно бело злато, овој кралски прстен прикажува 10 дијаманти поставени со отворено (G-H, I2-I3). Полиран на брилијантен сјај со финиш на Милграјн, овој гроздобер прстен ќе ја претставува искрата во вашата вечна врска. Совршен подарок за вашата кралица да го прослави големиот ден. Направено во 10kt бело злато. 1/10 CT T.W. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H-I. Јасност на дијаманти : I2-I3. Песни поставени камења. Бенд со : 1,75мм. РИНГ на полу-еветни годишнина. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови! . Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне