• Свеж
Заштитена марка ликовна уметност „преку езерото“ платно уметност од Крис Паске

Заштитена марка ликовна уметност „преку езерото“ платно уметност од Крис Паске

DEN 1.67

Од стока
Во продавницата

Уметник : Крис Пашкесјубјект : Пејзажпестил : Модерен и современо производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има акварелно сликарство на високи дрвја во ливада под дождовно сино небо. Крис Пасчке удобност со удобноста на Суми со четката Суми со сумиската четка и продолжувањето на студијата со азиските мајстори ја донесе „ovingубовта во светот на пасивните, мирни концепти на Зен и едноставноста на азискиот уметник“. Минимализмот што таа го носи на диво јаболко во нејзините меки треви, флорали, ликови и рачно изработени трудови продолжува да цвета со нови визии, бои и текстурални студии. Многу патувања во Кина ја поттикнаа нејзината желба да научи повеќе за уметничката форма и ја натераа да создаде животна средина во планините на Централна Калифорнија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Акварел сликарство на високи дрвја во ливада под дождливо сино небо.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне