• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Марче де Флеурс IV“ платно уметност од ревизија на Лиза

Трговска марка ликовна уметност „Марче де Флеурс IV“ платно уметност од ревизија на Лиза

DEN 0.67

Од стока
Во продавницата

Уметник : Lisa Audits Ubject : Floral Style : Modern & Moderner Product Type : Multi панел Canvas Art Set Panel Dimensions : 10 "x 26 ", 12 "x 16 ", 8 x 25 ", 12 " x 12 ", 12, 12 "x 20 ", 12 "x 18 " Севкупни димензии : 30 "x 28 " Ова е подготвено за обесено, мулти-панел платно, со мулти-панел платно, се карактеризираат цвеќиња и пеперутка на стара позадина на позадината. Истакната Бои : бела, тен, зелена, розова, кафеава ревизија на Лиза ја сака уметноста на декорацијата, а таа користи маслени бои, акрилици и пенкало и мастило за да создаде убави уметнички дела. Таа наоѓа инспирација од мајстори за ликовна уметност, како што се Пикасо, Манет , Рубенс и Сезан. Лиза живее во Канада со своите две тинејџерски ќерки, а таа создава голем дел од своите уметнички дела во пространа студио во нејзиниот дом. Гикли (Је-Клеј) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварлива извонредност што ја дозволува печатењето на giclee ја прави репродукцијата практично различна од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Лиза ревизијата ја сака уметноста на декорацијата, а таа користи нафтени бои, акрилици и пенкало и мастило за да создаде убави уметнички дела. Таа наоѓа инспирација од мајстори за ликовна уметност како Пикасо, Манет, Рубенс и Сезан. Лиза живее во Канада со своите две тинејџерски ќерки, а таа создава голем дел од своите уметнички дела во пространа студио во нејзиниот дом. - Цвеќиња и пеперутка на стара позадина со прикажана позадина.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне