• Свеж
Р Концепти Комплет За Ротор На Предната Задна Сопирачка

Р Концепти Комплет За Ротор На Предната Задна Сопирачка

DEN 8105.76

Од стока
Во продавницата

Р1 Концепти Комплет За Ротор На Предната Задна Сопирачка |Ротори На Сопирачките ДИСК НА Сопирачката WDPN2-54179 Се-Во-Едно Целосна Замена На Комплетот За Предна И Задна Сопирачка : R1 Концепти Комплет За Предна И Задна Сопирачка Од Серијата Јаглерод доаѓа со (4) ротори на сопирачките со високи перформанси. Ротори На Сопирачките Со високи Перформанси : Изработени Од леано железо Од Г3000 одделение со заштита од 'рѓа за крајна заштита од' рѓа. Изграден имајќи ги предвид спецификациите На О. Е. М, не е потребна модификација. Оем Спецификации : Формулирани со спецификација На леано железо G3000/G11 H18, овие премиум ротори на сопирачките се дизајнирани да одговараат на спецификациите НА OEM за издржливост, сигурност и стабилност. Ненасочен Финиш-Секој ротор е подготвен со ненасочен финиш за да промовира побрз и порамномерен кревет на подлогата за сопирачките на дискот, заедно со потивки и помазни застанувања за подолготрајни, конзистентни перформанси на сопирањето.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне