• Свеж
Ултра пастеризирана половина и половина, квартал, квартал, квартал

Ултра пастеризирана половина и половина, квартал, квартал, квартал

DEN 3.00

Од стока
Во продавницата

Половина е страсна за чистотата на нашите креми. Затоа го држиме нашиот крем до највисок стандард. Нашите земјоделци ветуваат дека никогаш нема да користат вештачки хормони за раст, исто како што ветуваме дека секогаш ќе испорачуваме квалитетни млечни производи од фарма до фрижидер. Уживајте во нашата чисто вкусна масна половина и половина во вашиот омилен топол или ладен пијалок. Обидете се со сите наши производи за млеко. Коментари? 1-800-395-7004. Одделение A. хомогенизирана. Ве молиме консумирајте во рок од 7 дена од отворањето, но не подоцна од датумот запечатен. Чувајте во фрижидер. Содржи : млеко. 1 QT (946 ml) Далас, TX 75204 800-395-7004 сопственост на земјоделец. Заедницата сакана.? Хранливи и вкусни. Млекарница со висок квалитет.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне