• Свеж
Британците Направија 14к Жолто Злато Природна Тиркизна И Дијамантска Женска Вереничка прстен-големина опции-Големина 7.25

Британците Направија 14к Жолто Злато Природна Тиркизна И Дијамантска Женска Вереничка прстен-големина опции-Големина 7.25

DEN 2.00

Од стока
Во продавницата

Прекрасен украсен трилогиски прстен инспириран Од Викторија направен од Цврсто Жолто Злато од 585 14К И слушалка со живописен природен центар За Спиење Тиркизна со димензии 6х4 мм (0,24 " х 0,16") и две природни тркалезни исечоци 2,25 мм (0,09") светли, Бели Дијаманти скапоцените Камења се природни, ископани на земја. Нашиот накит е целосно тестиран и обележан од Канцеларијата за Анализи во Лондон, Бирмингем или Даблин, давајќи ви гаранција за висококвалитетно парче за носење и богатство. Дизајниран и изработен Во Англија и достапен во широк спектар на големини на прститевашиот прстен ќе биде спакуван во луксузна кутија за прстеновој прстен ќе изгледа прекрасно за секоја пригода, може да се подари или да се почестите! ДИЗАЈНИРАН и ИЗРАБОТЕН во РАБОТИЛНИЦАТА НА ТРАДИЦИОНАЛЕН СЕМЕЕН ЗЛАТАР основана 1954 година. Затоа, можете да бидете сигурни дека ова е парче накит изработено од искусни Златари и квалитетот и изработката се проверуваат во секоја фаза од производниот процес. ПРИРОДНА ТИРКИЗНА И ДИЈАМАНТ - краток водич за нега ќе биде испратен со вашето купување за да ви помогне да уживате најмногу од вашиот накит. ВИСТИНСКО ЦВРСТО 14К ЖОЛТО ЗЛАТО, независно тестирано, одобрено и печатено Од Канцеларијата За Анализи во Англија. Не треба само да го земете нашиот збор за тоа, бидете сигурни содржината на благородни метали во овој прстен е тестирана од експертите во канцеларијата За Анализи, основана од 1300 година, и тие го ставија својот белег во прстенот за да го покажат ова. ГОЛЕМИНИ 4 ДО 12 ДОСТАПНИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ ЧЕТВРТИНА И ПОЛОВИНА ГОЛЕМИНИ - вашиот прстен ќе биде направен по нарачка во нашите сопствени работилници за да можеме да ви понудиме големи и мали димензии без дополнителни трошоци или време. ИДЕАЛЕН СПЕЦИЈАЛЕН ПОДАРОК-давањето накит како подарок изразува многу повеќе. Овој прстен ќе ви биде испратен Во луксузна кутија за презентација што ќе ви олесни да подарите подарок за Годишнина, Роденден, Божиќ, ден на Вљубените или која било пригода кога сакате да кажете "Вие Сте Посебни" (дури и ако сакате само да си го кажете тоа!).

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне