• Свеж
Лесен Памучен Мешавина Ткаени Жакард Гроздобер Медалјон Преголем 3-Парче Постелнина Сет, Целосна, Чеша Сина

Лесен Памучен Мешавина Ткаени Жакард Гроздобер Медалјон Преголем 3-Парче Постелнина Сет, Целосна, Чеша Сина

DEN 1073.12

Од стока
Во продавницата

Гушкајте се во кревет со нашиот прекрасно дизајниран Комплет За Прекривки Од Лесна Памучна Мешавина Амари Ткаен Жакард Гроздобер Медалјон Преголеми Покривки. Овој комплет за покривки од жакард е изработен од мешана памучна и Полиестерска конструкција која е ох-толку мека и пријатна на допир. Оваа лесна покривка може да се користи преку целата година или на врвот на креветот додека истовремено работи како декоративен акцент или се користи како дополнителен слој во постудените зимски месеци. Големиот централен медалјон носи опуштен текстурален изглед и гроздобер чувство во декорот на вашата спална соба, а соодветниот шам(и) на перницата го отсликува дизајнот на оваа покривка за целосно координативен изглед. Оваа покривка ќе го покрие целиот кревет и само ќе удри на подот, елиминирајќи ја потребата за здолниште во кревет или возбуда од прашина. Ткаениот дизајн на жакард носи текстурален слој во вашиот кревет. Великодушно големата покривка виси до подот и ја елиминира потребата за здолниште во кревет. Постелнината е лесна додека обезбедува максимална топлина и удобност. Н / А. Н/А.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне