• Свеж
Впечатоци Пиедад Египетски Памук Лента Перница Во Собата

Впечатоци Пиедад Египетски Памук Лента Перница Во Собата

DEN 2.00

Од стока
Во продавницата

Додадете кадифен допир во вашата спална соба со Комплетот Навлаки за Перници Пиедад. Изработен од 100% Египетски Памук и со пријатно броење од 1000 конци, овој пар е ултра мек и долготраен. Подолгите влакна и цврстата ткаена конструкција На Египетскиот Памук го прават помек, полесен и потрајни од другите сорти памук. Овие навлаки за перници се достапни во различни стилски, цврсти бои со смела, монохроматска шема на ленти и комплетни со суптилен трепет од нивното сатенско ткаење што ги прават опциите за украсување бесконечни. Додадете соодветни листови или комплет за прекривка за јорган, продадени одделно, за моментално ажурирање што сигурно ќе го сакате. Комплетот Вклучува : Еден (1) Рамен Лист, еден (1) Вграден Лист и, две (2) Навлаки за Перници (еден (1) Рамен Лист, еден (1) Вграден Лист и еден (1) Навлака за Перници За БЛИЗНАЦИ, БЛИЗНАЦИ XL големини). Материјал : 100% Египетски Памук. Број На Нишки : 1013. Шема : Лента. Стил : Модерен И Современ. Квалитет : овој производ ги исполнува потребните критериуми за да биде сертифициран ОЕКО-ТЕКС. Ткаенините и текстилот што ги исполнуваат стандардите ОЕКО-ТЕКС се ослободени од штетни хемикалии и супстанции. Грижа : Машина За Перење. Ве молиме следете ги упатствата на етикетата за нега со цел да се минимизираат брчките и/или намалувањето. Отстранете ја постелнината од машината за сушење веднаш, притиснете со топло железо доколку е потребно.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне