• Свеж
PowerPro Плетенка Риболов Линија, 65lb 150yd ilw, [21100650150Y]

PowerPro Плетенка Риболов Линија, 65lb 150yd ilw, [21100650150Y]

DEN 223.84

Од стока
Во продавницата

Риболовната линија Power Pro започнува со Ултра-силни Плетени Спектри Влакна и потоа се третира со Подобрена Технологија на Телото за да се создаде неверојатно тркалезна, мазна и чувствителна линија. Power Pro е риболов со плетенка со низок раст со исти одлични перформанси што риболовците ги очекуваа, што го прави работен коњ на семејството на производи Power Pro. Риба Power Pro : Без оглед на предизвикот. Без оглед на состојбата. Без Разлика На Се. Од Слатководни до Солени Води, риболовците зависат Од Power Pro за да обезбедат раб што фаќа риба во однос на стандардниот Монофиламент или дури и други Супер Плетенки. Употребата на ексклузивната Подобрена Технологија на Каросеријата обезбедува позаоблена, помазна, мазна и структурно супериорна ултра-силна линија со плетенки што го подобрува теренот и превртувањето, џигинг, кастинг, тролање и риболов со голема игра. Power Pro обезбедува специфични придобивки за секоја ситуација со која се среќава риболовец и ја отвора вратата за водите никогаш порано риболов._x000 D__x000 D_Има повеќе За Power Pro отколку само тенки, силни плетенки за конвенционален риболов; не заборавајте да ги разгледате линиите Power Pro дизајнирани за поддршка на риболов на мува, риболов на мраз и нашата плетенка за замена на кабелот Power Pro downrigger. Закачете се за предноста На Power Pro. Однесете го вашиот риболов на следното ниво. Бои : Мов Зелена, Бела, Вермилион Црвена, Здраво-Вис Жолта. Тест (ЛБ.) : 5, 8, 10, 15, 20, 30, 40, 50, 65, 80, 100, 150, 200, 250. Технологија : Спектри Влакна. Подобрена Технологија На Телото : обезбедува позаоблена, помазна, мазна и структурно супериорна ултра-силна линија со плетенки што го подобрува теренот и превртувањето, џигинг, кастинг, тролање и риболов со голема игра. Обидете Се Power Pro на вашиот следен риболов патување, и да видиме за себе зошто тоа е сон на секој риболовец-и кошмар на секоја риба!.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне