• Свеж
Магнафлоу Каталитички Конвертор Одговара изберете: 2001-КИА РИО

Магнафлоу Каталитички Конвертор Одговара изберете: 2001-КИА РИО

DEN 0.67

Од стока
Во продавницата

Оем Одделение Од Нерѓосувачки Челик Издувен Колектор Со Интегриран Катализатор Од Магнафлоу. Примарен Дијаметар На Цевката : 1.5". Колектор Излез Дијаметар : 2.5". Боја : Сребрена. Облога На Заглавието : Необложена. Ако на вашиот автомобил му треба замена, инсталирајте оној што ќе ве одведе низ проверката на смогот. Овој конвертор е дел од склопот на заглавието/колекторот на издувните гасови и директно ќе ја замени фабричката единица, со мала или никаква изработка. Каталитичкиот Конвертор Со Директно Вклопување Со Заглавие е достапен Во Конфигурациите Пред ОБД II и OBD II. Магнафлоу е специјализиран за супериорен катализатор и технологија за издувни гасови и ги помина изминатите 30+ години заработувајќи ја својата репутација како лидер на глобалниот пазар. Американските инженерски И произведени, Катализатори На Магнафлоу комбинираат ефикасен индустриски дизајн за да произведат производ што ги надминува, наместо да ги исполнува, највисоките стандарди за перформанси и ефикасност на производот во индустријата. Магнафлоу користи Керамички подлоги со различни комбинации на ЌЕЛИЈА ЕО# Д-193-137 Магнафлоу Каталитички Конвертор Дополнителни Функции Заврши : Нерѓосувачки Челик.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне