• Свеж
И. П. Момени Тангер Узбекистанска Област Килим

И. П. Момени Тангер Узбекистанска Област Килим

DEN 459.04

Од стока
Во продавницата

Инспириран од рустикален животен стил на отворено во комбинација со номадските мотиви на традиционалните казахстански обрасци, Момени ја претставува Колекцијата Тангер. Овој килим е направен Во Индија од 100 проценти волна која е рачно закачена и стрижена на врвот, а потоа измиена за да создаде истрошено солидно чувство. 100 проценти волна куп. Достапно во различни големини и бои. Совршено дополнување на секој декор.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне