• Свеж
Miabella Women'sенски слатководен култивиран бисер и 1- карат Т.Г.В. Пинк Сафир и Карат Т.В. Цветен прстен од злато од розово злато со дијамант 14KT

Miabella Women'sенски слатководен култивиран бисер и 1- карат Т.Г.В. Пинк Сафир и Карат Т.В. Цветен прстен од злато од розово

DEN 2.67

Од стока
Во продавницата

Azzез ја постави вашата гардероба со овој културиран бисер од слатководни мијабела, розов сафир и дијамантски кластер, цветен прстен кој е совршен додаток на секоја колекција на накит. Изработено во сјајно розово злато, се одликува со тркалезна форма, слатководна култивиран бисер (9-9,5 мм), изработен во центарот украсен со 12 маркизи, сет и шест кружни, сет-розови камења со розови сафир (4 x x 2мм) зголемен во цветен дизајн. Понатаму, 26 дијаманти поставени од Buttercup (G-H, I1-I2), изработени на својата шанка. Измабен со сјај, овој гламурозен прстен е совршен за жена која бара едноставност и елеганција. Изработено во злато од роза од 14 KT. 9-9,5мм слатководен култивиран бисер. Облик на бисер : круг. 1-7/8 КТ. Т.Г.В. Пинк сафир. Исечен розов сафир : Маркиз и круг. 1/8 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1-I2. Камења поставени од путер и путер. Ширина на опсегот : 1,7мм. Кластерски цветен прстен. Јуни Борден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне