• Свеж
Преклопна Брава-Бордо Основни челични плочи со црна должина

Преклопна Брава-Бордо Основни челични плочи со црна должина

DEN 1309.92

Од стока
Во продавницата

Најновата иновација за преклопување заклучување Од ABUS, Bordo 5900 има не-стврднати челични шипки што го прави совршено безбедносно решение за приградски и локации со низок ризик од кражба. Бравата е лесна, но цврста! Основниот Бордо е лесен за употреба благодарение на ротирачкото тело за заклучување и предвременото затворање. Врската кодирана во боја и соодветното тело за заклучување го олеснуваат идентификувањето на"страната за заклучување" на Овој Бордо. 5мм тешки челични шипки и врски за висока безбедност. Конструкцијата на врски нуди компактно преклопување и транспорт. Баровите се поврзани со специјални навртки. Решетките, врските, куќиштето, како и потпорните елементи на системот за заклучување се изработени од специјален стврднат челик. Абус премиум цилиндар за висока заштита од подигање. Два клуча обезбедени со заклучување.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне