• Свеж
Атаси Печатени Вискоза Патани Курта Со Солидна Салвар За Менс Партија Носат

Атаси Печатени Вискоза Патани Курта Со Солидна Салвар За Менс Партија Носат

DEN 557.44

Од стока
Во продавницата

Овој Комплет Патани Курта Во Стил Од Атаси Е Задолжителен За Секоја Гардероба. Погледнете Го Вашиот Етнички Најдобро Облечен Во Оваа Печатена Патани Курта Со Цврст Салвар. Изработен Од Богата Ткаенина Од Вискоза Овој Комплет Со Редовно Вклопување Доаѓа Во Различни Отпечатоци И Има Јака Од Кошула, Долги Ракави, Закривен Раб, Странични Процепи. Тимирајте Ја Оваа Облека Со Мојрис И Гледајте Одделно Во Посебни Прилики.Материјал : Вискоза.Продажба За : Сет Вклучува (1 Курта + 1 Салвар).Должина На Курта : 42 Инчи (Прибл).Висина На Моделот : 177 См (Прибл).Тип На Јака : Раширена Јака.Тип На Должина : Под Должината На Коленото.Тип На Ракав : Полн Ракав.Курта Шема-Стил : Печатени Салвар Шема-Стил-Солидна.Опис На Џебот : 2 Странични Џебови.Нега За Перење : Средно Перење Во Машина, Топло Железо, Железо Додека Е Влажно.Информации За Големината : Ве Молиме Погледнете Ја Нашата Табела Со Големини Пред Да Купите. Ако Вашата Големина Е Помеѓу Две Големини, Ви Препорачуваме Да Изберете Поголема Големина.➊ Големина S : Градите - 40 Инчи; Половината - 38 Инчи; Должина-42 Инчи; Рамо - 17.5 Инчи; Ракав - 24 Инчи ➋ Големина M : Градите - 42 Инчи; Половината - 40 Инчи; Должина-42.5 Инчи; Рамо - 18 Инчи; Ракав - 24.5 Инчи ➌ Големина L : Градите - 44 Инчи; Половината - 42 Инчи; Должина-43 Инчи; Рамо - 18.5 Инчи; Ракав - 25 Инчи ➍ Големина Xl : Градите - 46 Инчи; Половината - 44 Инчи; Должина-43.5 Инчи; Рамо - 19 Инчи; Ракав - Беа 25,5 Инчи ➎ Големина 2 Xl : Градите - 48 Инчи; Половината-46 Инчи; Должина-44 Инчи; Рамо - 19.5 Инчи; Ракав - 26 Инчи ➏ Големина 3 Xl : Градите - 50 Инчи; Половината-48 Инчи; Должина-44.5 Инчи; Рамо - 20 Инчи; Ракав - 26.5 Инчи ➐ Големина 4 Xl : Градите - 52 Инчи; Половината Од 50 Инчи; Должина-45 Инчи; Рамо - 20.5 Инчи; Ракав - 27 Инчи Изгледа Вашиот Етничка Најдобри Носи Оваа Печатена Pathani Kurta Со Солидна Salwar. Изработен Од Богата Ткаенина Од Вискоза Овој Комплет Со Редовно Вклопување Доаѓа Во Различни Отпечатоци И Има Јака Од Кошула, Долги Ракави, Закривен Раб, Странични Процепи. Продажба За : Сет Вклучува (1 Курта + 1 Салвар). Материјал : Вискоза. Ве Молиме Погледнете Ја Нашата Табела Со Големини Атаси Во Опис Пред Да Го Направите Купувањето. Ако Вашата Големина Е Помеѓу Две Големини, Ви Препорачуваме Да Изберете Поголема Големина. Должина На Курта : 42 Инчи Должина На Салвар : 40 (Прибл) Висина На Моделот : 177 См (Прибл). Нега На Ткаенина : Средно Машинско Перење, Топло Железо, Железо Додека Е Влажно.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне