• Свеж
Зачувајте 1 5CTW DIAMOND 10KT жолто злато Кластерот за ореолски прстен за ангажман

Зачувајте 1 5CTW DIAMOND 10KT жолто злато Кластерот за ореолски прстен за ангажман

DEN 2.67

Од стока
Во продавницата

Овој прстен за ангажман на дијаманти 1/5ctw е направен 10kt жолто злато. Овој зачудувачки прстен за ангажман има четири тркалезни дијаманти (I-J, I2-I3) што формира кластер во центарот, опкружен со 16 кружни дијаманти кои формираат ореол за квадратна форма. Затегната шанка го комплетира изгледот. Овој прстен за ангажман на дијаманти може да се носи сам или спарен со свадбениот бенд по ваш избор. Овој прстен за ангажман на дијаманти е убав израз на вашата убов. 10kt жолто злато. 1/5 CT T.W. (I-J, I2-I3). Спакувано во кутија за подароци.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне