• Свеж
Цреќата за сопирачките на сопирачките Raybestos се вклопуваат Изберете: 2008-2010,2014- Форд Еконолин

Цреќата за сопирачките на сопирачките Raybestos се вклопуваат Изберете: 2008-2010,2014- Форд Еконолин

DEN 7781.12

Од стока
Во продавницата

Повеќе од еден век, Рејбестос е светски познат за делови од сопирачките кои се иновативни, сигурни и безбедни, што нè прави глобален лидер во автомобилскиот центар. Со историја на брендот што датира од 1902 година, Рејбестос обезбедува искуство, останување моќ и бренд на кој можете да му верувате. Нашиот посветен тим на квалитетни инженери работи неуморно за да обезбеди секој производ што го дизајнираме, вклучително и триење, ротори, тапани, дебеломер, склопови на центри и хидраулика, натпревари или ја надминува формата ОЕ. Секој производ е опширно тестиран за да се обезбеди дека примате висококвалитетен и сигурен производ. Идентично изведува на стандардите што ги бараат производителите на ОЕ. Обезбедување на оптимален живот на услугата за заштита и безбедност. Ги вклучува сите карактеристики што се наоѓаат во ОЕ Цревата за сопирачките, вклучувајќи загради, громи, обликувани пластични чувари и клипови со жица. Тривалентните фитинзи со цинк обложени со легура обезбедуваат одличен хидрауличен заптивка и максимална заштита на корозија. Двокреветни фитинзи обезбедуваат подолг живот на цревото и исклучителна издржливост.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне