• Свеж
Пакет Зелена Трева Кластер Аквариум Декор Пластични Растенија Екстра Големи Високи 6502-2

Пакет Зелена Трева Кластер Аквариум Декор Пластични Растенија Екстра Големи Високи 6502-2

DEN 302.24

Од стока
Во продавницата

Овие густи високи пластични аквариумски растенија нема да исчезнат и да ја загадат водата. Меките лисја им овозможуваат на вашите риби да шатлуваат и да се кријат во водните растенија. Керамичката основа им овозможува на водните растенија да стојат исправено во аквариумот. Одлично и за слатководни и за морски аквариуми. Живописен аквариумски декор, а вашата риба ќе ужива во околината што ја обезбедуваат овие растенија. Голема Големина : Пакување од 2 високи пластични аквариумски растенија со големина од околу 20 инчи. Сигурен материјал : лажните аквариумски растенија се меки без остри рабови. Нема да ја повредат вашата риба. Растенијата на вештачките аквариуми нема ниту да избледат ниту да предизвикаат загадување на водата, обезбедувајќи удобна и чиста животна средина за рибите и другите миленичиња. Донесете живот во вашиот резервоар : овој живот како фабрика за лажни езерца многу добро ќе му даде комплимент на вашиот резервоар и начинот на кој тече во водата е убав со производител на бранови. Доволно е висок за големи резервоари и убаво лежи на врвот на водата. Пондерирана Основа : Секоја фабрика за вештачка вода има густа и тешка керамичка основа, која е стабилна и може да спречи растенијата да лебдат во водата. Ниско одржување : на растенијата Од Вештачка водна трева не им треба специјализирано осветлување, ѓубрива или јаглерод диоксид. Многу е лесно да се исчисти и заштедува време во споредба со вистинските растенија.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне