• Свеж
Caso Design VC Vic Vacuum заптивната смеса со црево за вакуум за храна

Caso Design VC Vic Vacuum заптивната смеса со црево за вакуум за храна

DEN 282.88

Од стока
Во продавницата

Caso Design е специјализиран за уникатни, иновативни производи кои ги надминуваат очекувањата со германскиот дизајн и инженерството. Заптивната вакуумска заптивка Caso VC 100 вклучува црево за вакуум за храна и апликација за управување со храна со систем за етикетирање што е најдобриот начин за чување и организирање на вашата храна. Вакуумската запечатување на храна го продолжува рокот на траење на рокот додека ја зачувува свежината, вкусот и хранливите материи на храната. Чувајте ја храната свежа до пет пати подолго од стандардните методи на складирање! Користете за месо, риба, зеленчук, тврдо сирење и суви производи. Елиминирајте го отпадот од храна и заштедете пари со прифаќање на поодржлив начин за управување со вашата храна. Совршено за готвење со sous vide, спарете го овој заптивната вакуум за храна со нашиот Sous Vide Cooking Stick (продадено одделно) за да готвите поздрави, сочни, вкусни оброци. FLG2163 има целосни автоматски вакуумски системи за складирање на храна, зачувување и суштинско значење. Двоен заптивка за запечатување на тесен воздух секој пат. Секој запечатувач на храна вклучува вакуумски кеси или ролни. Заврши : Сребрена. Компатибилен тегла и канистер : Да. Безбедна машина за миење садови : Бр. Димензии Севкупна висина - од горе до дно : 3,16 ". Севкупна ширина - од страна на страна : 15,16". Севкупна длабочина - напред до назад : 6,5 ". Севкупна тежина на производот : 3,9 фунти. Спецификации Комерцијални или станбени сертификати : Да.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне