• Свеж
МИНИ УСБ ДЦ 5В 250л Ч Водоотпорна Потопна Циркулирачка Пумпа За Вода Без Четки

МИНИ УСБ ДЦ 5В 250л Ч Водоотпорна Потопна Циркулирачка Пумпа За Вода Без Четки

DEN 127.68

Од стока
Во продавницата

Спецификации : . Пумпа за вода без четки дизајнирана, со постојан магнетски ротор за одржување без одржување. Емајлираната серпентина и плочката се запечатуваат со епоксидна смола за обезбедување издржлива употреба. Серпентина прифаќа чиста бакарна емајлирана жица, пониска температура се зголемува и подолг животен век. Амфибиски дизајн, способен да се користи во и надвор од вода, исклучително изводливо. Дизајниран СО USB интерфејс со влезна струја DC 5 V, што е стабилно и погодно со напојување. Ип68 водоотпорно ниво за потопна инсталација и целосно водоотпорно. Отстранлив дизајниран, со филтер, лесен за чистење и избегнување блокирање. Одликувајќи се со 4 гумени пијавки на дното, може да се адсорбира на мазната површина и да ја намали бучавата и вибрациите. Зафаќајќи малку простор, но со поголема работна ефикасност, помала потрошувачка. Соодветно за употреба во аквариум, ладење на автомобил, овлажнител, клима уред, други системи за ладење и циркулација. Име На Предметот : Пумпа За Вода Без Четки. Пумпа Материјал : КОМПЈУТЕР, СТОМАЧНИ МУСКУЛИ. Напојува СО : USB. Максимална Моќност : 2.4 W. Максимален Проток : 250l/H. Номинален Напон : DC 5 V. Бучава Од Пумпата :

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне