• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Фоги пат во близина на плажата Дилон“ платно уметност од Мајк onesонс Фото

Трговска марка ликовна уметност „Фоги пат во близина на плажата Дилон“ платно уметност од Мајк onesонс Фото

DEN 1530.08

Од стока
Во продавницата

Уметник : Мајк onesонс Фотосебјек : Пејзаж-апелатиран стил : Природно модерен проток Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има пат што се спушта низ центарот на рамката со дрвја над неа. Makeубовта на Мајк започна на 10-годишна возраст кога е 10-годишна возраст кога беше започнато на 10-годишна возраст кога Неговиот татко го научи како да ја користи својата стара камера Pentax SLR. До моментот кога завршил средно училиште, тој исто така дипломирал на неговиот пентакс од 35 мм, во стара камера 4x5 Графлекс. Од самиот почеток, пејзажите беа неговата вистинска страст. За време на летните одмори во Мејн, Мајк би избрал да се искачи околу карпестиот брег со камера и статив наместо да купува со семејството во центарот на Бар Харбор. Наскоро тој слета фотографии со снимање на работа за еден локален весник, каде што продолжи да работи додека студира фотографија на колеџ. Мајк onesонс Фото „Фоги пат во близина на плажата Дилон“ платно уметност.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне