• Свеж
Ла Pos-Посај Антелиос Вода За Ладење-Лосион За Сончање, Оз

Ла Pos-Посај Антелиос Вода За Ладење-Лосион За Сончање, Оз

DEN 463.84

Од стока
Во продавницата

Напредна заштита која се трансформира во освежувачки лосион сличен на вода при контакт со кожата. Со Штит Од Ќелија-Вол. Антиоксидантна технологија Ла Pos-Посај Антелиос 30 Вода За Ладење-Лосион За Сончање 5 мл Освежувачка текстура слична на вода. За лицето и телото. Отпорен на вода (80 минути). Активни состојки : Авобензон 2,24% (крема за сончање), хомосалат 8% (крема за сончање), Октисалат 2,4% (крема за сончање), Октокрилен 4,48% (крема за сончање), Оксибензон 2,88% (крема за сончање). Неактивни состојки : Вода, алкохол денат., диметикон, циклопентасилоксан, акрилати/диметиконски кополимер, феноксиетанол, проприлен гликол, каприлил гликол, натриум полиакрилат, силика, акрилати/Ц10-30 алкил акрилат кросполимер, дисодиум ЕДТА, токоферол, ментил лактат, диетилхексил сирингилиденемалонат, екстракт од лист касија алата, малтодекстрин.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне