• Свеж
Пенингтон Паметни Семиња Среден Запад Ми Трева Семе, лб. Покрива до 1, квадратни. фт

Пенингтон Паметни Семиња Среден Запад Ми Трева Семе, лб. Покрива до 1, квадратни. фт

DEN 3.00

Од стока
Во продавницата

Премиум мешавина за сите намени за употреба во сончеви до умерено засенчени области. Расте густа здрава трева. Содржи подобрени сорти на семе толерантни на суша со добра болест и отпорност на инсекти.СЕМЕ од нулнулграс Среден ЗАПАД Измешајте Лб=7 Премиум мешавина за сите намени. Содржи подобрени сорти на семе отпорни на суша со добра болест и отпорност на инсекти. Заштедете до 30% повеќе вода од година во година наспроти обичното семе од трева. Најдобро за целосно сонце до средна сенка (4 - 8 часа сонце дневно). Germење за 7-14 дена. Покрива до 2.330 квадратни метри. фт.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне