• Свеж
Dorman HW Диск Сопирачка Дебеломер Болт За Специфични Модели, На Одговара изберете: ЏИП WRANGLER YJ, 1987 - ЏИП WRANGLER

Dorman HW Диск Сопирачка Дебеломер Болт За Специфични Модели, На Одговара изберете: ЏИП WRANGLER YJ, 1987 - ЏИП WRANGLER

DEN 2.67

Од стока
Во продавницата

Оваа завртка за дебеломер на диск сопирачката е дизајнирана да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот дел на одредени возила. Изработен од квалитетни материјали, тој е дизајниран за сигурни перформанси. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - оваа завртка за дебеломер на сопирачката на дискот одговара на вклопувањето и функцијата на фабричкиот дел на одредени години, марки и модели. Идеално решение - оваа завртка е сигурна замена за оригиналниот дел што недостасува или не успеа поради замор. Издржлива конструкција - овој дел е направен од квалитетни материјали за да се обезбедат сигурни перформанси и долг работен век. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Одговара Изберете : 1989 ЏИП WRANGLER / YJ 1987-1988 ЏИП WRANGLER 1984-1993 ЏИП ЧИРОКИ 1982-1986 ЏИП ЏИП 1986-1992 ЏИП COMANCHE 1979-1984 ФОЛКСВАГЕН ЗАЈАК 1982-1985 ЏИП SCRAMBLER 1988-1989 ДОЏ ОВЕН 1988-1989 ПЛИМУТ ПОТПРЕН 1984-1990 ДОЏ КАРАВАН 1978-1990 ПЛИМУТ ХОРИЗОНТ 1984-1986,1988 ДОЏ 600 1978-1984,1986,1987-1990 ДОЏ ОМНИ 1988-1990 ДОЏ ГРАНД КАРАВАН 1989 ДОЏ ДЕЈТОНА 1984-1990 ПЛИМУТ ВОЈАЏЕР 1988-1990 ПЛИМУТ ГРАНД ВОЈАЏЕР 1989-1990 ПЛИМУТ ПРИЗНАНИЕ 1989-1990 ДОЏ СПИРИТ 1987-1990 ДОЏ СЕНКА 1982-1984 ДОЏ ДИВЕЕЊЕ 1992-2002 АМЕРИКАНСКИ ГЕНЕРАЛ Х1 1987-1990 ПЛИМУТ САНДЕНС 1985 доџ ОМНИ ПОЛНАЧ 1984-1989 ЏИП ВАГОНЕР И ПОВЕЌЕ - ДОДАДЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО ВО НАШИОТ ДОДАТОК ЗА ВКЛОПУВАЊЕ ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне