• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Бреза дрвја“ уметност од Авраам Маниевич

Трговска марка ликовна уметност „Бреза дрвја“ уметност од Авраам Маниевич

DEN 2.00

Од стока
Во продавницата

Уметник : Абрахам Маниевич Предмет : Пејзаж Апестил : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има дрвја над облачна позадина. Истакнати бои : сива, бела, тен, сина Абрахам А. Маниевич? беше украински-американски еврејски експресионистички уметник. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Дрвја над облачна позадина.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне