• Свеж
Edifier R1280DB 42-Вати-RMS Засилен Bluetooth Систем За Звучници На Полици за Книги

Edifier R1280DB 42-Вати-RMS Засилен Bluetooth Систем За Звучници На Полици за Книги

DEN 7984.00

Од стока
Во продавницата

Дали ви се допаѓа класичниот Уредувач r1280 напојувани звучници На полици за книги? Тогаш ќе ви се допадне верзијата R1280 DB која додава bluetooth конекција, како и оптички и коаксијални влезови! Или, ако сте нови Во Edifier, ќе ги најдете овие црни bluetooth полица за книги звучниците ги имаат спецификациите потребни за суштинското модерно искуство за слушање, додека чистата дрвена завршница на оставете траен впечаток на елеганција и луксуз. Бас, високи тонови и бирачи за јачина на звук се наоѓаат на страничниот панел на активниот звучник за лесен пристап. Вклучениот безжичен далечински управувач ви овозможува лесно да се префрлате помеѓу влезовите, да ја прилагодите јачината на звукот, да ги вклучите или исклучите. Посебен дел обезбедува контроли За репродукција На Bluetooth како што се репродукција, пауза итн. Вграден Засилувач (Звучници 21 Вати Х 2) Така Што Нема Потреба Од Надворешен Засилувач Или Приемник - Само Приклучете Се Во Изворот И Играјте. Способност За Спарување Bluetooth За Пренос На Аудио Репродукција Од Компатибилни Уреди. Двојни Влезови На Rca За Да Се Избегне Досадно Приклучување И Исклучување. Оптички Влез За Дигитална Врска Без Загуби Со Телевизори, Двд-Плеери И Конзоли За Игри. Коаксијален Влез. Идеален За Мини Домашни Кина, Конзоли За Игри, Компјутери, Телевизори, Мобилни Телефони Итн. 4 Во. Возач На Бас И Високотонец Со Свилена Купола Од 13 Мм Во Секој Звучник. Одговор На Фреквенцијата : 55 Hz До 20 Khz. Бас, Високи Тонови И Бирачи За Јачина На Звук Лоцирани На Страничниот Панел На Активниот Звучник. Висококвалитетните Дрвени Куќишта На Мдф Ја Минимизираат Акустичната Резонанца.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне