• Свеж
Француска Ванила-Фолкарт Акрилна Боја 2оз

Француска Ванила-Фолкарт Акрилна Боја 2оз

DEN 111.52

Од стока
Во продавницата

НАРОДНА УМЕТНОСТ-2 течни унци акрилна боја. База на вода тешка пигментација мазна текстура. За употреба на сите површини за бојадисување. Добро протресете. Оставете да се исуши 1 час помеѓу слоевите. Исчистете со вода и сапун. Во согласност СО АСТМ Д 4236. - Проценетото време на ракување со овој производ е 2-4 работни дена. Народна Уметност Акрилна Боја 2 Унци-француска Ванила : база на вода тешка пигментација мазна текстура. За употреба на сите површини за бојадисување. Добро протресете. Оставете да се исуши 1 час помеѓу слоевите. Исчистете со вода и сапун. Во согласност СО АСТМ Д 4236.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне