• Свеж
Момени Логан Геометриска Современа Област Килими, Беж

Момени Логан Геометриска Современа Област Килими, Беж

DEN 147.68

Од стока
Во продавницата

Карактеристичниот дизајн на овој преоден тепих е навистина збир од неговите делови. Секој ред покажува уникатна шема, бидејќи точките, цртичките, цик-цак и квадратите формираат динамична серија ленти во контрастни нијанси на јаглен сива и беж. Иновативните техники на производство го реплицираат занаетчискиот квалитет на рачно изработените теписи со помош на модерна машинерија, вешто ткаејќи ги украсните подови од синтетички влакна кои се извонредни при секојдневно носење. Внатрешен Килим. Машина Направена. Произведено Во Турција. Материјал : 100% Топлина Во Собата Полипропилен. Низок Куп 0,25".

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне