• Свеж
4' 4 ' Жолта И Слонова Коска Геометриски Решетки Плоштад Фрли Килим

4' 4 ' Жолта И Слонова Коска Геометриски Решетки Плоштад Фрли Килим

DEN 1.67

Од стока
Во продавницата

Од Колекцијата Фриз Со Решетки, овој тепих со геометриски дезен е инспириран од решетките во лозјата на антиката. Исто како што лозите се качуваат нагоре, нашите очи се насочени кон решетката во преден план. Текстурираната позадина обезбедува длабочина и контраст. Достапен во низа текстури и бои, овој тепих што лесно се чисти има среден куп. Карактеристики на производот : Боја(И) : жолта и слонова коска. Машина направена. Среден куп. Поддршка : да. Геометриски решетки шема квадратни површина фрли килим. Се препорачува само за внатрешна употреба. Лесен за чистење, отпорен на дамки и не пролева. Користете подлога за тепих за да го намалите лизгањето и лизгањето. Тепих рампа продаваат одделно. Произведено Во Турција. Инструкции за нега : место чиста само. Редовно вакуумирање. Користете средство за чистење теписи, но треба да се исуши веднаш и рамномерно. Во случај на набори - превртете го килимот во спротивна насока, притоа притискајќи на килимот-земете го работ, превртете го таму каде што има бразда и полека повлечете го килимот назад, притоа притискајќи надолу врз браздата. Димензии : 4' широк х 4 ' долг. Висина на купот : 0,33". Материјал(и) : полипропилен. Поддршка : Памук Жолта и слонова коска квадратни површина фрли килим. Машина направена и среден куп; геометриска шема на решетки. Чистење без напор; отпорен на дамки; не пролева. Се препорачува за внатрешна употреба; произведено Во Турција. Тепихот е широк 4 стапки и долг 4 стапки.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне