• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Дух на пејзажот на шумските елени“ платно уметност од Мишел Фабер

Трговска марка ликовна уметност „Дух на пејзажот на шумските елени“ платно уметност од Мишел Фабер

DEN 3.33

Од стока
Во продавницата

Уметник : Мишел Фаберсубјект : Animalsstyle : Modern & Modern и Modernivery Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има елени што стојат во центарот на белата сцена. Голем дел од талентите на Мишел потекнува од нејзината мајка која била основана Уметник. Сепак, Мишел е претежно самоучена и развива свој уникатен стил на сликање и вештини од многу рана возраст. Мишел се здоби со здружена диплома за ликовна уметност во 2002 година. Со текот на годините Мишел предаваше лекции за приватна уметност надвор од нејзиниот дом. Таа исто така служеше како уметнички инструктор во програмата „После училиште“ за деца од основно училиште. Таа има насликано мурали за разни бизниси и домови, како и нарачани портрети и слики Мишел Фабер „Дух на пејзажот на шумските елени“.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне