• Свеж
Дорман 625-Склопување На Црево За Ладилник За Моторно Масло За Специфични Модели На CHEVROLET GMC одговара: 1994-КАМИОН CHEVROLET S, CHEVROLET BLAZER

Дорман 625-Склопување На Црево За Ладилник За Моторно Масло За Специфични Модели На CHEVROLET GMC одговара: 1994-КАМИОН CHEVROLET

DEN 2.00

Од стока
Во продавницата

Ова склопување на цревото за ладилник за моторно масло одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналните компоненти на опремата за сигурна поправка и реставрација на правилната циркулација на маслото помеѓу ладилникот за масло и моторот. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена - ова склопување на цревото за ладилник за моторно масло е директна замена за оригиналното склопување на цревото. Квалитетни материјали - ова склопување на цревото за ладење на моторното масло е направено од материјали отпорни на корозија за да се обезбеди непречено пренесување на маслото од моторот на ладилникот. Лесен за инсталирање - не се потребни посебни алатки. Тестиран квалитет-ригорозната контрола на квалитетот гарантира дека ова склопување на цревото е во согласност со стандардите на производот. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Дополнителни Карактеристики Боја : Природно. Материјал : Гума/Метал.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне