• Свеж
Дорман 800-Вентил За Проверка На Гориво 3 8

Дорман 800-Вентил За Проверка На Гориво 3 8

DEN 319.84

Од стока
Во продавницата

Овој вентил за проверка на пумпата за гориво спречува враќање на горивото кога оригиналниот вентил за проверка на опремата откажува или протекува. Изработен од метал и пластика отпорна на гориво за одлична издржливост, го вклучува целиот потребен хардвер за инсталација. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена - овој вентил за проверка на пумпата за гориво е директна замена за неуспешен или протекување на оригиналниот вентил за проверка на опремата. Издржливи материјали-изработени од метална и пластика отпорна на гориво за супериорна издржливост. Економично решение-нуди оригинален квалитет на опремата по конкурентна цена. Целосно решение - овој обратен вентил го вклучува целиот потребен хардвер за инсталација. Достапна поддршка - секој дел Од Дорман е поддржан од сертифицираниот тим за техничка поддршка НА ДОРМАН.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне