• Свеж
Карат Т.В. Принцезата исечете ја машката свадба бенд за дијаманти Платинум

Карат Т.В. Принцезата исечете ја машката свадба бенд за дијаманти Платинум

DEN 15199.84

Од стока
Во продавницата

Ветувајте дека ќе го сакам, чести и негува со овој карактеристичен бенд за свадбени принцези Дијамант. Запечатете ги вашите завети и почестете го со дијамантски свадбен бенд што го прогласува неговиот софистициран стил. Овој класичен дизајн прикажува централен ред на пенливи канали, постави дијаманти на принцезата. Изработено во ладно платина бело, овој пенлив дизајн има 1/4 каратни кружни сеча со дијаманти со H-I боја и Si2-I1 јасност. Облечете се да импресионирате со овие прифатливи свадбени бенд што ќе ви гарантира да ви даде победнички изглед за секоја пригода. Изработената детали за длабочина и димензија на стилот. Прославете го вашиот посебен ден со овој класично едноставен свадбен бенд што го прави совршен придружба за секоја пригода. Накитот е одличен начин да додадете малку едноставна боја на вашиот изглед. Достапно во различни и удобни големини 5,6,7,8 и 9. Квалитет на дијамант : H-I, Si2-I1, Diamond Cut : Princess, Diamond Setting : Channel, Metal : Platinum, Metal Color : White. 1/4 Carat T.W. Принцезата исечете ја машката свадбена бенд на дијаманти платина.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне