• Свеж
Заштитена марка ликовна уметност The Frog Prince Canvas Art by Christian Jackson

Заштитена марка ликовна уметност The Frog Prince Canvas Art by Christian Jackson

DEN 768.00

Од стока
Во продавницата

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во различни големини, ова дело завиткано од галерија има современо преземање на бајката за цени на жаби. Кристијан acksексон е интерактивен дизајнер од Чикаго, ИЛ. Acksексон живее со тоа мото дека треба да го наполниш животот само со работи што се убави или корисни. Бидејќи тој е дизајнер со срцето на уметници, неговата работа има тенденција да ги направи и двете. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне