• Свеж
Уникатен Разбој Фонтана Оаза Тепих Сива Слонова Коска 5 ' 8 ' Овална Граница Крајбрежје Совршен За Трпезарија Соба За Кревети Детска Соба Соба За Играње

Уникатен Разбој Фонтана Оаза Тепих Сива Слонова Коска 5 ' 8 ' Овална Граница Крајбрежје Совршен За Трпезарија Соба За Кревети

DEN 1232.00

Од стока
Во продавницата

Од Колекцијата Оаза, овој смирувачки овален килим со шема предизвикува смирувачки слики на базени со вода. Спокојните апстрактни обрасци и бујните ткаења во неутрални бои го пресоздаваат нежниот и мирен ефект на водните тела. Природно флексибилен стил кој одлично оди со секој декор, уживајте во средниот куп и кадифената релаксација. Дајте му на вашето тело и ум совршено место за опуштање!. Карактеристики на производот : Боја(И) : сива, беж, темносина и слонова коска. Машина ткаени. Среден куп. Поддршка : да. Крајбрежен стил граница шарени килим. Се препорачува само за внатрешна употреба. Лесен за чистење, отпорен на дамки и не пролева. Користете подлога за тепих за да го намалите лизгањето и лизгањето. Тепих рампа продаваат одделно. Произведено Во Турција. Инструкции за нега : место чиста само. Редовно вакуумирање. Користете средство за чистење теписи, но треба да се исуши веднаш и рамномерно. Во случај на набори - превртете го килимот во спротивна насока, притоа притискајќи на килимот-земете го работ, превртете го таму каде што има бразда и полека повлечете го килимот назад, притоа притискајќи надолу врз браздата. Димензии : 5' широк х 8 ' долг. Висина на купот : 0,33". Материјал(и) : полипропилен/полиестер. Поддршка : памук Сива и беж крајбрежен стил област фрли килим. Машинскиот ткаен килим има среден куп. Чистење без напор; отпорен на дамки; не пролева. Се препорачува само за внатрешна употреба; произведено Во Турција. Тепихот е широк 5 стапки и долг 8 стапки.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне