• Свеж
Данскин сега женски атлетизреи Дри-мори џогерски панталони, инсејм

Данскин сега женски атлетизреи Дри-мори џогерски панталони, инсејм

DEN 0.33

Од стока
Во продавницата

Без разлика дали работите надвор во теретана, одите на џогирање или трчате работи, овие женски џогири од Данскин сега ќе ве натераат да настапите оптимално и да изгледате одлично. Направено од мека мешавина од памук со технологија DRI-More Wicking Wicking, овие панталони за изведба ќе ви помогнат да останете суви и опуштени кога работите ќе започнат да се загреваат. Опфатената еластична лента за половината и цртежот обезбедуваат прилагодено вклопување, додека две предни џебови ги одржуваат вашите раце топли и држете се на вашите додатоци додека сте во движење. Овие разноврсни џогери се достапни во разновидни бои и работат одлично и во активни и во обични ситуации. Danskin Now Women'sенски Dri-More Jogger Pants, 30 "Inseam : 62% памук, 33% полиестер, 5% спандекс. Pantsогер пантолони. Dri-Mor-More Technology Wicking Wicking Technology. 30" Inseam. Покриени еластични ленти за половината и цртеж. Две предни џебови. Завршени манжетни за нозе. Опуштено вклопување. Достапно во разновидни бои. Машинско миење ладно со слични бои, само белило што не е хлор кога е потребно, не користете никаков омекнувач, суво суво на ниско ниво, отстранете го навремено, средно железо кога е потребно, не праќајте етикета за заптивка на топлина.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне