• Свеж
Мрежа Елан 60 - во 66-Во Лизгачки Рамка Прилагодлив Реверзибилен Јасно Калено Стакло Када Врата Во Мат Црна

Мрежа Елан 60 - во 66-Во Лизгачки Рамка Прилагодлив Реверзибилен Јасно Калено Стакло Када Врата Во Мат Црна

DEN 6559.84

Од стока
Во продавницата

Мрежата Виго Елан Прилагодливата Врата На Кадата без Рамка е се што сакате и што ви треба за да го завршите реновирањето на бањата. Направена со Комерцијална Технологија На Vigo Rollerdisk, оваа врата има вградена прилагодливост за да се осигура дека совршено се вклопува во вашиот туш. Технологијата flex-Sizising x и Smart Adjust Que гарантира дека вашата врата за туширање ќе остане на ниво и покрај неизбежните промени што се случуваат додека се населуваат домовите. Оваа врата има еластично калено стакло за да спречи опасни парчиња и парчиња. Со опцијата за инсталација од десната или левата страна, ВИГО Елан е разноврсен колку што е цврст. Хардвер од нерѓосувачки челик опремен во 7-слојна обложена мат црна завршница без ' рѓа го комплетира овој единствен дизајн. Виго Мрежа Елан 60 - во х 66-Во Лизгачки Рамка Прилагодлив Реверзибилен Јасно Калено Стакло Када Врата Во Мат Црна РОЛЕРДИСКТМ ТЕХНОЛОГИЈА : ексклузивната технологија на ВИГО овозможува до 3/8 од инч прилагодливост. КАЛЕНО СТАКЛО : без Дамки и неверојатно безбедно, ова стакло се спротивставува на опасното кршење и парчиња. ПРИЛАГОДЛИВА КОНФИГУРАЦИЈА : технологиите со големина на Flex и Smart Adjust® обезбедуваат вратите на кадата да останат израмнети и рамни за време на инсталацијата и со години потоа. ПРЕМИУМ ЗАВРШЕТОЦИ : хардверот има 7-слоевит процес на обложување на завршетоци за да се спротивстави на ' рѓа, корозија и оцрнување. РЕВЕРЗИБИЛНА ИНСТАЛАЦИЈА : Инсталирајте со отворање на вратата од левата или десната страна. ИСТЕКУВАЊЕ СЛОБОДЕН : целосна должина јасно печат ленти задржи када врата водоотпорен каде врата и страничниот панел се преклопуваат. БЕЗБЕДНА и СТАБИЛНА : горната железничка поддршка обезбедува закотвување на ѕидот и ја зајакнува стабилноста на ѕидот. СТАКЛО СЕРТИФИКАТИ : 3/8 " ANSI Z97. 1 и 16 CFR 1201 - сертифициран јасно калено стакло.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне