• Свеж
Дорман 620 - Склопување На Вентилаторот за Ладење На Моторот За Специфични Модели На Нисан одговара избери: 1991-НИСАН СЕНТРА, 1991-НИСАН НХ

Дорман 620 - Склопување На Вентилаторот за Ладење На Моторот За Специфични Модели На Нисан одговара избери: 1991-НИСАН СЕНТРА,

DEN 1084.48

Од стока
Во продавницата

Ова склопување на вентилаторот за ладење на моторот е прецизно дизајнирано за да одговара на вклопувањето и перформансите на вентилаторот на радијаторот на одредени години, марки и модели на возила. Тоа е ригорозно тестирани за да се обезбеди тоа лади како ефикасно како оригиналниот дел. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена - ова склопување на вентилаторот за ладење на моторот беше прецизно дизајнирано за да одговара на вклопувањето и перформансите на склопот на вентилаторот на ладилникот на одредени возила. Комплетен пакет-собранието е дизајниран со истите материјали и компоненти како и оригиналниот дел. Обезбеден квалитет-моторите се тестираат во лабораториски услови за да се обезбедат перформанси. Ефективно и сигурно-доверливо производство за многу помалку од истиот дел во застапништвото. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне