• Свеж
Инсекти LorePraying Богомолка Животниот Циклус Фази Во Собата

Инсекти LorePraying Богомолка Животниот Циклус Фази Во Собата

DEN 2.00

Од стока
Во продавницата

Децата можат да видат како Се менуваат Богомолките додека растат со Фазите На Животниот Циклус На Богомолка на Инсекти. Овие преголеми, анатомски точни фигури се прецизно насликани и извајани за да ги покажат четирите фази на развој На Богомолка : Мека Кутија За Јајца, Стврднато Куќиште за Јајца, Нимфи и Богомолка За Возрасни. Овој детален, четириделен комплет е изработен од издржлива, флексибилна пластика и е забавен и едукативен. Измешајте ги и охрабрете го вашето дете да ги постави во правилен редослед. Се препорачува за возраст од 4 и повеќе години. Овие реално дизајнирани бројки за животниот циклус на богомолка се едукативен додаток за секоја училница или за играње. Прецизно детално куќиште За Јајца, Кутија За Јајца за Ведење, малолетничка богомолка и реплики За Возрасни Богомолки се преголеми за мали раце. Овој детален, четириделен комплет е изработен од издржлива, флексибилна пластика и е забавен и едукативен. Совршено образовно дополнување на вашиот проект За Животниот циклус На Богомолка.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне