• Свеж
Глечер Ракавица Мраз Залив Водоотпорен Ракавици-XL-Црна

Глечер Ракавица Мраз Залив Водоотпорен Ракавици-XL-Црна

DEN 620.64

Од стока
Во продавницата

Глечер Ракавици мраз Залив ракавици функција водоотпорен 2мм неопренови изградба, руно поставата која обезбедува дополнителна топлина и удобност, ајкула текстура на кожата за подобрување на фаќање моќ, и популарна сите намена дизајн. Овие ултра топли, пријатни ракавици од неопренови ќе ги загреат вашите раце во најстудените утра на слепи или чамци.2мм руно наредени неопренови беспрекорен дизајн на дланка 100% водоотпорна текстура на ајкула слепи зашиени и залепени Водоотпорни . 2мм неопренови обложени со руно . Текстурирани дланки за подобрен зафат . За употреба кога летаат риболов, мраз риболов или лов.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне