• Свеж
Трговска марка ликовна уметност namaste платно уметност од Мишел Калкинс

Трговска марка ликовна уметност namaste платно уметност од Мишел Калкинс

DEN 1530.08

Од стока
Во продавницата

Подготвени да се претставиме без обележје, кои се прикажани во различни големини, ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има текст со брановидна позадина. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне